Pasandravio ir Bernotų sodybas, aplinką, takus puošia Lietuvos tautodailininkų sukurti ir Maironio gimtinei padovanoti unikalūs kryžiai ir koplytėlės.
1990 m pabaigoje kilo idėja Pasandravio istorinį draustinį „apgyvendinti“ kryžiais ir koplytstulpiais su šventųjų atvaizdais. Muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė ir Lietuvių liaudies kultūros centro tautodailės skyriaus vyr. mokslinė bendradarbė Alė Počiulpaitė ėmėsi šią idėją įgyvendinti. Dar 1990 m. gruodžio mėnesį Bernotuose susirinkę Lietuvos žymiausi dievdirbiai sutarė, kur kokia skulptūra stovės, kuris meistras kokią kurs.
1991 m. birželio 8 d. Maironio tėviškėje įvyko iškilmė, kurios metu buvo pašventini 10 ąžuolinių kryžių ir koplytstulpių:
Pakilus iš Sandravos slėnio Šv. Jurgis (aut. A. Česnulis) palydį į Pasandravio dvarvietę – poeto gimtinę. Šv. Jurgis laikomas antruoju globėju po Šv. Kazimiero, taip pat ūkininkų, karių ir globėju. Vaizduojamas jojantis ant žirgo ir rankoje laikantis, kuria duria į po kojomis besirangantį – blogio ženklą.
Ąžuolų tako gale, prie Sandarvos – dievdirbio Jono Grabausko koplytstulpis „Šv. Jonas Krikštytojas“. Krikščioniškoje tradicijoje šv. Jonas Krikštytojas yra paskutinis Senojo Testamento pranašas ir pirmasis Naujojo Testamento šventasis. Dalį jaunystės Jonas praleido vienas dykumoje, paskui Jordano žemupyje pradėjo pranašo veiklą. Bareljefo siužetas pasakoja evangelinę sceną, kaip Jonas Krikštytojas krikštija Jėzų. Jėzaus krikšto metu ant jo iš dangaus balandžio pavidalu nusileido Šventoji Dvasia.